Zabierz dzieci na basen

www.gpwnagpw.pl

Dobrze, gdy dziecko uczy się pływać – nie będzie musiało nadrabiać braków, gdy dorośnie. Umiejętność pływania jest bardzo przydatna w starszym wieku, gdy można ze spokojem pojechać nad morze lub jezioro nie wstydząc się, że inni potrafią pływać, a my jedynie asekuracyjnie zanurzamy nogi do kolan.

Naukę pływania dobrze jest zacząć od basenu, gdzie tafla wody jest stała, a wokół siedzą ratownicy. Oczywiście pierwsze kroki w pływaniu to trochę za mało, by dziecko dobrze się bawiło.

Większość dzieci szybko się nudzi w takich sytuacjach i woli przejść do zabawy. Jeśli wyjazd ma być udany, wybierz taki basen, w którym będzie wiele atrakcji dla dzieci.

Niezastąpione są oczywiście zjeżdżalnie. Największe parki wodne mają bardzo ciekawe, długie zjeżdżalnie z dodatkowymi atrakcjami – jak odcinek bez światła czy z migającymi diodami albo innymi efektami świetlnymi.

Dzieciom na pewno spodoba się też jacuzzi albo bicze wodne. Na basen można zabrać nawet całkiem małe dzieci i bawić się z nimi w płytkich, cieplejszych basenach.