Szukanie prezentów na Wielkanoc

www.wodnbp.edu.pl

Święta wielkanocne to znakomita okazja, by przygotować dla dzieci dodatkowe atrakcje. Smaczne posiłki, święconka i urozmaicone nabożeństwa w kościele sprawiają, że to wyjątkowy czas, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odwołać się również do tradycji szukania prezentów schowanych przez wielkanocnego zajączka. Jeśli robisz dzieciom upominki na Wielkanoc, nie wręczaj dzieciakom prezentów bezpośrednio. Opowiedz historię o wielkanocnym zającu, który zakrada się, by zostawić smakołyki lub podarunki i chowa jest w różnych zakamarkach domu lub ogrodu.

Po opowieści można przejść do poszukiwań. Jeśli dysponujesz ogrodem lub działką, warto zorganizować poszukiwania na świeżym powietrzu, jednak nawet w małym mieszkaniu zabawa w szukanie może dać sporo radości. Uważaj, by nie pochować podarków w zbyt trudnych do znalezienia miejscach. W końcu ma to być zabawa, a nie egzamin z umiejętności detektywistycznych.

Dodatkowo warto podzielić każdą paczkę na 2-3 mniejsze paczki, aby dzieci miały więcej uciechy ze znajdowania kolejnych prezentów.