Praca a pieniądze

Adwokat Anna Chrońska http://www.adwokat-chronska.pl/ 00-002 Warszawa, ul. Świętokrzyska 20 lok. 10 Producent naklejek samoprzylepnych Drukarnia Booklet oferuje druk naklejek i etykiet z własnym nadrukiem lub logo KGHM POLSKA MIEDŹ

Zdajemy sobie sprawę, że podstawowym źródłem dochodów jest praca. Praca rozumiana w różnoraki sposób, będąca jednakże zawsze elementem naszego życia, który pozwala na przepływ pieniądza. Zarówno praca najemna, wykonywana na zasadach własnej działalności firmowej, czy też będąca płatnym stażem, zawsze ma jeden określony cel.

Celem tym jest przede wszystkim przynosić nam satysfakcję finansową, umożliwiać pozyskiwanie pieniędzy niezbędnych do życia. Zależność pieniądza i pracy jest dość prosta. Nie ma pracy, nie ma pieniędzy.

Brutalne jednakże jakie prawdziwe stwierdzenie, które uzmysławia każdemu z nas, że tylko w ten sposób możemy zarobić, aby później móc wydać. Inaczej się nie da. Dorosłość to przede wszystkim wspomniana właśnie praca.

To wykonywanie najróżniejszych zajęć, czasami adekwatnych do swojego wykształcenia i umiejętności, czasami rozmijających się z wcześniejszymi preferencjami, jednakże zawsze zmierzającymi do określonego celu. Czasami rozglądając się dookoła widzimy, iż większość ludzi gdzieś pędzi, spieszą się pogrążeni we własnych myślach, rano wychodzą z domów i wracają dopiero pod koniec dnia. Zdajemy sobie sprawę, iż idą do pracy zarabiać pieniądze.

Robią to po to, aby móc zabezpieczyć swój własny byt, aby móc zrobić zakupy, zapłacić rachunki, po prostu żyć. Nasza dorosłość to podążanie w podobnym kierunku, to wdrożenie się w pewien schemat życia i podejmowanie działań z nim związanych. To kształtowanie własnej rzeczywistości poprzez pracę.