Kiedy kibicujemy reprezentacji?

Większość kibiców z pasji zajmuje się dopingowaniem jednej lub kilku swoich ulubionych drużyn, które występują w obrębie wybranej dyscypliny. Pomijając sympatie do lokalnych klubów, trudno jest przedstawić jednoznaczne powody, dla których lubimy właśnie te, a nie inne zespoły.

W każdym kraju jest jednak drużyna, której w mniejszym lub większym stopniu kibicuje prawie każdy – reprezentacja. Polska drużyna narodowa nie stanowi żadnego wyjątku od tej reguły.

W światowych turniejach i mistrzostwach gracze pochodzący z Polski mogą liczyć na zaangażowany doping swoich kibiców. Oczywiście, najchętniej kibicujemy tym drużynom, które odnoszą sukcesy.

To dlatego reprezentacja naszego kraju w piłce ręcznej czy siatkówce może liczyć na spore zainteresowanie kibiców. Chętnie oglądamy też popisy naszej drużyny piłkarskiej, jednak nie da się ukryć, że ich występy zwykle stanowią powód do drwin.

W przypadku reprezentacji nie ma znaczenia, z jakiej części kraju pochodzą kibice – zawsze chętnie oddają się dopingowi podczas ważnych wydarzeń sportowych. Można zauważyć, że to właśnie imprezy sportowe w dużej mierze budzą w nas poczucie patriotyzmu i tożsamości narodowej.

.