Jak siatkówka wpływa na kondycję?

Siatkówka jest jednym z bardzo popularnych sportów drużynowych, które chętnie uprawiamy nie tylko w celach treningowych, ale również towarzyskich. Nie da się ukryć, że amatorskie rozgrywki mogą być ciekawym sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi. Warto jednak pamiętać, że gra w siatkówkę to również doskonały sposób na poprawienie swojej kondycji.

Wbrew obiegowej opinii, w grze w siatkówkę liczą się nie tylko mocne ręce. Znaczna część siły uderzenia pochodzi z nóg, z których zawodnik musi dość mocno się wybijać. To oznacza, że regularna gra w siatkówkę znacząco wpływa na poprawę formy oraz wzmacnia mięśnie nóg.

Nie bez znaczenia pozostają tutaj liczne wyskoki, które zawodnicy muszą wykonywać by odpowiednio przyjąć piłkę, wybić ją lub zablokować atak przeciwnika. Siatkówka bez wątpienia wpływa również na refleks osób, które zdecydują się na uprawianie tej dyscypliny. Odbieranie piłki niejednokrotnie wymaga bardzo szybkiej i precyzyjnej reakcji, a także umiejętności błyskawicznej oceny sytuacji i zaplanowania dalszych działań.

Ze względu na swoją dynamikę, siatkówka może okazać się także naszym sprzymierzeńcem w walce z dodatkowymi kilogramami..