Egipt na początek

akcesoria rowerowe nauka tenisa poznań

Egipt jest miejscem, w którym wiele osób zaczyna swoją przygodę z nurkowaniem. Nic dziwnego, przyszłych nurków przyciągają przede wszystkim piękne rafy koralowe. Ten cud przyrody odsłania pełnię swojego uroku dopiero, gdy widzi się go kilka metrów pod wodą. Wtedy można popodziwiać barwne, organiczne konstrukcje, które niewidoczne są z poziomu plaży.

Nurkowanie jest tak dużą atrakcją, że warto właśnie na ten cel przeznaczyć część środków, które mamy zamiar poświęcić na wakacje – zwłaszcza, jeśli dysponujemy napiętym budżetem. Na pewno nie pożałujesz ani funta wydanego na zwiedzanie podwodnej części Egiptu. Polskich turystów w Egipcie zresztą nie brakuje. Język polski można często usłyszeć w wielu turystycznych miejscowościach.

Nic dziwnego, że znaczna część ośrodków proponuje Polakom wynajęcie polskiego instruktora. Dodajmy, że dla nurka-amatora obecność instruktora i tak jest obowiązkowa. Polska mowa będzie więc bardzo pomocna w tłumaczeniu tajników nurkowania. Za tym, żeby nurkowanie stało się integralną częścią wakacji przemawia jeszcze jeden ważny argument.

Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, by nurkować razem z bliską osobą. W tym celu jednak najczęściej konieczne jest wynajęcie drugiego instruktora. Można jednak zaznaczyć, że chcielibyśmy zejść pod wodę np. z przyjacielem czy drugą połówką, wówczas ośrodek zapewni opiekę dwóch instruktorów na wybraną godzinę.

To świetny przepis na naprawdę udane i niezapomniane wakacje, a także na to, by na dobre zarazić się pasją nurkowania.